Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

סובל מכאבי גב? מעוניין לפתור את זה אחת ולתמיד? – יש פתרון!

תוכן עניינים

תוחלת החיים בארץ במגמת עלייה. אך עם זאת, גיל הסיכון לכאבי גב מסיבות מכאניות עולה עם הגיל, ומגיע לשיאו בגילי 30 עד 50. בהמשך, בגיל מבוגר יותר הסיבות העיקריות להתפתחות כאבי גב הן ירידה בצפיפות העצם והתפתחות אוסטיאופורוזיס ושברים בעצמות עמוד השדרה וכן אובדן גמישות השרירים וטונוס השריר ותהליכים ניווניים בחוליות ובדיסקים בעמוד השדרה. כאבים אלה גורמים לתסכול רב בייחוד כשהתסמינים מחמירים והופכים לכרוניים. יש מגוון סיבות שגורמות למכאובים הללו כגון דלקות פרקים, בעיות בחוליות או בעמוד השדרה, בלט בדיסק, פריצת דיסק ועוד. כל אחת מהבעיות תדרוש לא פעם מסע ארוך ומייגע עד שימצא לה טיפול ראוי שיקל משמעותית על הכאב.

בימינו, יש מגוון של טיפולים שיכולים לסייע בכל הנוגע לכאבי גב וכן מרפאות כאב שמומחיותן לאבחן את מקור הבעיה ולספק מענה הולם בהיעדר טיפול פולשני. לעיתים לא יהיה מן הנמנע, והמזור היחידי יהיה ניתוח אורתופדי בעמוד השדרה, אך במקרים רבים ניתן להימנע מניתוח ולהסתייע באחד מהטיפולים האלטרנטיביים. על מנת להפסיק את שגרת החיים הכאובה הזו ולתת לעצמכם הזדמנות להיפרד אחת ולתמיד מהכאב – יש להגיע למרפאת כאב מקצועית ברשת מרפאות שר”פ +. אצלנו תקבלו פתרון הרמטי לבעיה על ידי סדרת טיפולים שבה נשלב עבורכם טיפול טכנולוגי ופיזי.

מהם גורמי הסיכון לפריצת דיסק?

 בין הגורמים המשמעותיים לכאבי גב הם, מנח לא נכון ולחץ על החוליות, ליקויים בתבנית התנועה היומיומית, מחסור בפעילות גופנית, יציבה לא תקנית, ישיבה בתנוחה לאורך זמן, סביבת עבודה שהיא לא מותאמת ולא  ארגונומית-פיזיולוגית, מזרון ישן ולא מתאים, הרמת חפצים כבדים בצורה לקויה, נעלי עקב וכו’. כל אלה יובילו לדלקות בגב, לבלט דיסק ולפריצת דיסק. 

מרבית האוכלוסייה תסבול מבלט דיסק אולם חלקה תגיע למצב קיצוני יותר של פריצת דיסק. ישנם כמה גורמים שיכולים לעלות את הסיכון לפתולוגיה בדיסק כשהעיקרי הוא נטייתו הגנטית של האדם, שכן מבנה הדיסק וצורת התנועה של הגב ישתנו מאדם לאדם. להלן הגורמים שיכולים לעלות את הסיכון לפריצת דיסק:

–  עיוות מולד בעמוד השדרה כגון עקמת או כפפת. עיוות שיכול לגרום לפיזור לקוי של הכוחות לאורך כל עמוד  

   השדרה ובעקבות זה נוצר לחץ באזור מסוים שמעלה את הסיכון שהדיסק יבלוט או יפרוץ.

– עודף משקל יכול לגרום לעומס מוגבר על עמוד השדרה.

– שרירי גב מוחלשים. השרירים לא יכולים לשאת את הכובד שעל עמוד השדרה והוא נישא על הדיסקים. 

–  הרמה של משקלים כבדים במסגרת עבודה ועבודה שנאלצים להתכופף בה הרבה, לדוג’ מטפלים   

   שמסייעים לאנשים עם מוגבלויות וכולי.

– עבודה שבמסגרתה יושבים על מצע רוטט לאורך זמן. או עבודה שדורשת ישיבה לאורך זמן, מה שמפעיל הרבה לחץ על החוליות.

אבחון בלט דיסק ופריצת דיסק ומה ההבדלים

אבחנה מדויקת של הגורם לכאבים באזור הגב היא מהותית על מנת לקבל את הטיפול היעיל ביותר במקרה של פריצת דיסק, אולם, לא

תמיד זה פשוט להגיע לסיבה על אף האבחון המדוקדק, זאת מאחר ולא כל פריצת דיסק היא סימפטומטית. על כן, מטופל שמגיע למרפאת כאב כדי לברר אודות כאבי הגב שלו יכול לסבול מסימפטומים שקשורים בכלל למבנים אחרים בעמוד השדרה, אולם בבדיקת ההדמיה יכולה להתגלות אצלו פריצת דיסק והכאבים ייוחסו לה. המסקנה תהיה שגם אם מזהים בהדמיה פריצת דיסק לא תמיד זאת הסיבה שמובילה לכאב הכרוני ממנו סובלים. על כן, חשוב לבצע בדיקה מוקפדת אצל אורתופד מומחה ולאחר מכן להיעזר במרפאת כאב, בעוד אנחנו מציעים מגוון של פתרונות יעילים מחליפי ניתוח.

להתחיל במרפאת כאב – שיטות טיפול אפקטיביות לכאבי גב, בלטים ולפריצות דיסק

אוסטאופתיה

אחד הטיפולים היעילים ביותר בימינו שמסייע רבות במקרים של פריצת דיסק הינו טיפול בשיטת אוסטאופתיה. מדובר בשיטת טיפול ידנית שמקלה רבות ואך מעלימה את הכאבים שנובעים מפריצת דיסק. על ידי טכניקות ידניות של עיסוי, הזזה, מתיחה של הגיד והרצועה ומניפולציות מפרקיות, ניתן לתקן כל תזוזה מיקרוסקופית של החוליות והמפרקים ולהוריד את הלחץ העצבי הנובע מפריצת דיסק ומקל על הכאב. טיפול אוסטאופתיה מטפל בהשפעות הפיזיות של כאב כרוני – מתיר שריר מכווץ, מתקן הליכה עקומה ומחזק שירים מוחלשים.

כמו כן, אוסטאופתיה תתקן את היציבה וכל תנועה לקויה שעלולה להעצים את התהליך הישיר לפריצת דיסק. כמו כן, האוסטאופת ידריך את המטופל להתנועע בצורה נכונה ולבצע תרגילים ולשנות כל הרגל משמעותי באורח חייו כדי לשמר את התוצאות של הטיפול ולא לגרום לכאב לחזור.

טיפול בפולסים אלקטרומגנטים

טיפול בפולסים אלקטרומגנטיים נחשב לאלטרנטיבת טיפולית מתקדמת ומודרנית שמיועדת למגר את הכאב, לסייע בבעיות עצביות, בכאבי גב ודלקות, בשחיקת סחוס וגם במקרים של חשד לפריצת דיסק.

הטיפול לא רק מקל על הכאב בצורה משמעותית, שכן הוא מרפא, מחדש תאים ומעודד שיקום של תאים, כולל תאי עצם ותאי סחוס. מדובר בשיטת טיפול וריפוי שהיא בהיעדר תרופות ומתבצעת על ידי מכשיר ייחודי מסוגו, שמשרה על האזור הפגוע בגוף שדה מגנטי בעזרת  זרם חשמלי שמשתנה בתדירות, בצורה של הגל ובעוצמה של הגל בהתאם לסוג הבעיה או למחלה שממנה סובל המטופל.

האלטרנטיבה האחרונה – ניתוח

ישנם מקרים בהם הפגיעה בעקבות בלט דיסק / פריצת דיסק הינה חמורה וקשה, אז יהיה צורך לשקול התערבות כירורגית. בכל מקרה של ניתוח, השיקום יכול להיעשות ברשת מרפאות שר”פ + שם יוענקו למטופל כל התנאים האולטימטיביים שיסייעו לו לחזור לשגרה מלאה במהרה. 

ההתמודדות עם כאב מזמנת כל מטופל ומטפל תהליך של ניסוי וטעייה, התמדה והתאמה, עד שיימצא מענה הולם ומיטבי שיסייע לכאב הכרוני. לשם כך, חשוב שכל מי שסובל מכאב כרוני יפנה בהקדם למרפאת כאב שר”פ + שם יאבחנו את הבעיה וניתן יהיה לקבל מענה למצב ולא להתייחס לכאב כאל  עוד תסמין, אלא כאילו מדובר במחלה עצמונית שדורשת יחס נבדל וממוקד.

שאלות ותשובות

האם בעיות של דיסק זה לא תהליך הזדקנות נורמלי?

 לא. כי אם תוצאה של שנים רבות של הזנחה ומבוגרים רבים ששמרו על עמוד השדרה לאורך חייהם, נהנים מתפקוד מצוין של עמוד השדרה ומערכת העצבים בגילם המופלג.

מדוע לבחור בטיפול במרפאת כאב שר"פ + ?

המומחים של שר"פ + – מרפאות כאב ידעו לאבחן את הבעיה אצל כל מטופל ולשלב עבורו את הטיפול המדויק שיקל משמעותית על הכאבים איתם הוא מגיע, מרפאת הכאב מציעה טיפולים פיזיים לצד טיפולים טכנולוגים וביניהם, טיפול בגלי הלם ומיטת הפולסים האלקטרומגנטיים או טיפול בשיטת האוסטאופתיה וכמובן טיפולים משלימים אחרים. יש לנו צוות מטפלים מומחים שמקפיד על יחס אישי, אדיב ומקצועי. כמו כן, אנו מעניקים טיפולי תחזוקה חשובים גם לאחר תום סדרת הטיפולים.

איך פועלת מיטת הפולסים האלקטרו מגנטיים משתנים?

טיפול בפולסים אלקטרו מגנטיים משתנים תבוצע על ידי מיטת טיפולים שעומדת בכל התקנים של ה - FDA ומשרד הבריאות הישראלי. מטרתה להחזיר לאיזון את השדה האלקטרו מגנטי של הגוף. המכשיר יחובר למחשב ייעודי שמייצר פולסים בהתאם לסוג הבעיה. כשהשדה המגנטי חוזר לאיזון, המקור לכאב נעלם וחל שיפור בזרימת הדם, במעבר האוויר, במערכת ההורמונאלית, בדרכי העיכול וכולי.

מהי מטרת הטיפול בכאב?

להבדיל מהתפיסה הכללית ברפואה, כי צריך לטפל בגורם ולא בסימפטום, רפואת כאב מטפלת בתסמינים – שזה למעשה הכאב. יתרה מכך, בעשור האחרון פותחו שיטות טיפול יעילות וטכניקות מגוונות לשיכוך כאב, ששילובן יחד נחשב ליעיל במיוחד. המטופל שסובל מכאב כרוני יקבל מגוון כלים שיעזרו לו לחיות בצל הכאב, תוך חתירה למגר אותו כליל, ובאמצעות כלל הטיפולים שיוענקו לכל מטופל אנו מייתרים את הצורך בכדורים ובניתוחים.

צור קשר

מאמרים נבחרים

קטגוריות נבחרות

מאמרים נוספים

צור איתנו קשר