Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

טיפול במיגרנות

תוכן עניינים

מיגרנה היא כאב ראש חזק וחד שמופיע בתדירות גבוהה. להבדיל מכאב ראש קל, המיגרנה תתמקד במקום מסוים ואליה יתלוו תופעות פיזיות נוספות כגון עייפות, חולשה, עצבנות, כאבי שרירים, בחילות וכולי. בני אדם רבים סובלים ממיגרנה והיא גורמת לפגיעה משמעותית באיכות החיים, לאובדן ימי עבודה ולעלויות רבות במשק. בשל הסיבות הללו הושקעו בשנים האחרונות משאבים רבים בפיתוח טיפולים שמסייעים לכאבי ראש וכן מרפאות שמציעות מזור בתחום זה. רבים שסובלים מכאב ראש כרוני ימהרו ליטול כדור אחד או שניים נגד כאבים ולשכב עד שהכאב יישכח אולם, מדובר במענה ספציפי לכאב ולא פתרון לטווח ארוך. כיום מרפאות כאב מציעות מענה ייחודי והוליסטי לכאב מיגרנה כרוני באמצעות טיפול אוסטאופתי שמלווה בעיסוי שרירי הצוואר ועמוד השדרה העליון  ובטיפול עדין למפרקים.

אוסטאופתיה טיפול חדשני לא תרופתי למיגרנה

לכל אדם שסובל ממיגרנות בתדירות גבוהה, מומלץ לו לפנות לטיפול אוסטאופתי שהוכח כאפקטיבי לפתרון הבעיה ללא תלות בשימוש בכדורים. במהלך הטיפול ימתחו שרירי הצוואר והרצועות התומכות, במטרה להרגיע את ההתכווצויות בשרירים וכן לקדם תנועה חופשית של מערכת השלד והשרירים ולשפר את הזרימה של הדם מאזור הראש והצוואר. כמו כן, המטפל יפעיל גם את כל עמוד השדרה והאגן כדי להקל על תנועה בהעדר כאבים באזור הצוואר ובהפחתה משמעותית בכאבי הראש. 

טיפול במיגרנה בהריון

כל אישה תחווה את ההיריון שלה בצורה שונה כשחלק מהנשים עלולות לסבול ממיגרנות בהריון שפוגעות בתפקוד שלהן. המיגרנה בהריון משתייכת לרוב כהפרעה במערכת העצבים שיש לה השפעה על כלי הדם ולרוב תטופל באמצעות כדורים שעובדים על מערכות אלה, אך אלה לא ימנעו את ההתקף הבא אלא רק יטפלו בכאב עצמו. כיום נשים רבות מנסות להימנע מליטול תרופות במהלך ההיריון, מאחר וידוע כי זה עלול להשפיע על כל הליך ההתפתחות של העובר. לכן, מה שמומלץ במקרה שאישה בהריון חווה מיגרנות יהיה לקבל  טיפול אוסטאופתי שיקל על חלוקת המשקל של הרחם וישחרר רקמות מתוחות ומבנים “תקועים”. הטיפול הינו עדין ואינו מזיק לעובר.

את הפתרון למיגרנה תמצאו במרפאת שר”פ +

טיפול הוליסטי במיגרנה תמיד יתחשב בכל הסיבות לבעיה כולל הגורמים הגופניים והנפשיים. שכן כל תפיסת העולם ההוליסטית רואה בכל כאב איתות לחוסר איזון גופני או נפשי בקרב אותו אדם שסובל מכאב מיגרנה כרוני. חלק מהשירותים שמציעות מרפאות שר”פ + הינן מרפאות כאב שמעמידות לכל מטופל מגוון של שיטות חדשניות ויעילות לטיפול בכאבי ראש. במרפאה תוכלו למצוא את מיטב המטפלים שמאמינים כי כל שיטת ריפוי תתחיל באבחון הגורם לבעיה כשהמטרה היא למגר את הכאב ולהשיב לאדם את שגרת החיים התקינה. 

כל היתרונות במרפאת כאב שר”פ +

מרפאות הכאב של שר”פ + מציעות קשת רחבה של  דרכי טיפול שהן תחליף לכל תרופה או ניתוח. ייחודיות הטיפול בכאבי ראש כרוניים במרפאת הכאב של שר”פ + נובעת משילוב של כמה שיטות טיפוליות שיחד ממזערות את הבעיה בצורה משמעותית. הטיפול מתמקד בשורש הבעיה, זאת בניגוד לטיפול התרופתי שמתמקד אך ורק בסימפטום שהוא – הכאב. להלן עוד יתרונות מדוע מומלץ לבחור בשירות מרפאת הכאב של שר”פ + 

 • זמינות – במרפאת כאב פרטית מודעים לקושי אתו צריך כל מטופל להתמודד וזמינים תמיד לתת מענה מהיר על מנת שהמטופל לא יאלץ להמתין זמן רב.
 • הזדהות ואמפטיה –  במרפאות שרפ+ כל צוות המטפלים מאמינים כי חלק מתהליך הריפוי הינו מותנה בהזדהות והאמפטיה בין המטופל למטפל. 
 • מטפלים מנוסים – המטפלים במרפאה שר”פ + הינם מגיעים לאחר שרכשו ידע רב בתחומי הרפואה הטבעית, כל אחד בתחום שלו, מה שמאפשר להם להעניק טיפול בתסמונות כאב רבות שקשורות לכלל האיברים, לרבות כאבי ראש ופנים. 
 • נגישות – מרפאות שר”פ + פרוסים בארבעה מקומות בארץ, מה שמאפשר למעשה לכל אדם להגיע למרפאה שקרובה אליו. 
 • אבחון מוקפד – כל תהליך יתחיל כאמור במפגש היכרות ראשונית ואבחון הבעיה על ידי שאלון ובדיקה פיזית מוקפדת. בתום המפגש יקבל המטופל אבחנה על מצבו ועל דרכי הטיפול שמתאימות לו. 
 • הקלה מיידית בסימפטומים – לאחר שניתנה הסכמה לתחילת התהליך, כבר בטיפול הראשוני ניתן יהיה לסייע למטופל בכאב הראש ממנו הוא סובל על ידי מגע או כל דרך בה יחליט המטפל.   

שאלות ותשובות

 • מי מועד יותר לחוות מיגרנה?

מיגרנה הינה תופעה שפוגעת יותר נשים מאשר גברים כשהסיבה נעוצה ככל הנראה עקב השפעת ההורמונים הנשיים. ידוע שנשים רבות עדות להתקף מיגרנה בזמן הווסת. על אף שמיגרנה יכולה להתפתח גם בקרב אנשים מבוגרים, בדרך כלל ההתקפים יופיעו כבר בילדות. הרוב המכריע שסובל מכאב ראש כרוני ידווח שהכאב התחיל עוד לפני גיל ארבעים.

 • האם תזונה לקויה תעודד תופעת מיגרנה?

התשובה היא כן. לפי הרפואה הסינית, כמות של לחות שנאגרת במערכת העיכול עשויה לחסום את פתחי החישה הקיימים בראש ולמנוע מזרימת דם תקינה להגיע לראש. תזונה שמורכבת מאוכל שומני רווי סוכר וגם צריכת אלכוהול יגרמו להיאגרות של ליחה שמגיעה לראש ועלולה לגרום להתקף מיגרנה. 

 • האם למיגרנה יש רקע גנטי?

בהתאם למחקרים שנעשו בתחום, כחמישים אחוז ממי שסובל ממיגרנה ידווח על קרוב במשפחה שסובל גם הוא ממיגרנה. על כן, מייחסים לכל מי שסובל ממיגרנה רקע של רכיב תורשתי עם השפעות סביבתיות.

 • האם כל המטופלים יקבלו טיפול זהה במרפאת כאב?

התשובה היא לא. לרוב מיגרנה תבוא לידי ביטוי בסימפטומים זהים אצל רוב המטופלים כמו בחילות, הקאות, ראי סבילות לאור ורעש וכולי, אולם כל מטופל שסובל ממיגרנה הסיבה תגיע מרקע אחר. בקרב אנשים מסוימים הכאב הינו על רקע של  סטרס ועצבנות. אצל נשים, למשל לרוב זה יגיע על רקע שינוי הורמונלי, אצל ילדים על רקע תזונה וכולי. האבחון מטרתו לאתר את הגורם למיגרנה ולטפל בשורש בצורה ספציפית – כדי להבטיח טיפול יעיל. מכאן, ניתן להבין שכל טיפול הינו שונה ובהתאם לנסיבות.

 • האם קיים קשר בין כאבי צוואר לכאב ראש כרוני?

כאבי צוואר הם סימפטום מובהק של התקפי מיגרנה אולם הם לא חייבים להגיע יחד עם ההתקף עצמו. לרוב, כאב שמתואר ככאב כרוני יכול להיות לחץ על עצב שמוקרן לראש. צוואר שהוא תפוס, שריר מכווץ  באזור הצוואר ובעורף יכולים להוביל לכאב ראש כרוני. שינוי ניווני באחת החוליות של הצוואר גם יגרום ללחץ עצבי שבא לידי ביטוי בכאב ראש, לרבות בחלק האחורי של הראש.

סובלים ממגרנות?  קיים פתרון טיפולי והוא אינו כרוך בטיפול תרופתי, תוצאות טיפולי האוסטאופתיה הוכחו כאפקטיביות לטיפול בבבעיה ומאפשרות למטופלים לחזור לשגרה מתפקדת במינימום זמן. 

מוזמנים ליצור קשר עם מרפאות הכאב ולהגיע לאבחון ויעוץ ללא עלות 8622* 

צור קשר

מאמרים נבחרים

קטגוריות נבחרות

מאמרים נוספים

צור איתנו קשר