Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

רוצים לקטוע לי את כף הרגל בגלל הסכרת ...

רוצים לקטוע לי את כף הרגל בגלל הסכרת

מדי שנה עולה מספרם של חולי הסכרת בישראל ויחד איתם מתבררת אוזלת ידה של מערכת הבריאות הציבורית שלא מצליחה להתמודד עם העומס. התוצאה: לא מעט חולים מופנים לקטיעת רגלם לפני שמוצו כל אפיקי הטיפול. גם במקרה הזה אפשר אחרת. איך? כל התשובות במאמר.

בארה"ב זו כבר מגיפה. חולי סכרת אשר סובלים מפצעים קשיי ריפוי עוברים ייסורי גיהנום עד שהם נאלצים להיפרד מכף הרגל הסוכרתית שלהם כדי להחזיר קצת שפיות לחיים שלהם.  הסטטיסטיקה מדברת על כך כי 30% מהפצעים הלא מטופלים יובילו לקטיעה ו – 50% מהקטיעות יגיעו עם 50% תמותה במסגרת זמן של כ – 5 שנים. גם ישראל בדרך לנתונים הבלתי אפשריים הללו. מספרם של חולי הסכרת בארץ עם סיבוכים בכלי דם הולך וגדל מדי שנה ובקופות החולים הציבוריות לא מצליחים למצוא מענה. לא כי הוא לא קיים, אלא כי מדובר בטיפולים ארוכים ויקרים.

הקושי בתפקוד היומיומי, הופך בלתי נסבל

הסובלים מקשיי ריפוי ברגליים סוכרתיות חווים מערך של שלם של כאב, תסכול וחוסר עצמאות יומיומי שהופך מהר מאוד לבלתי נסבל.
האתגרים באים לידי ביטוי בצורך בעזרה פיזית או שימוש בקביים ובכיסא גלגלים. גם חוסר האסתטיקה גורם לחולים למבוכה גדולה ולחוסר בטחון בעקבות ריח רע שנוצר מהתחבושות שנשארות לאורך זמן ומההפרשות של הפצעים. בנוסף, קיימת עייפות תמידית וחולשה.
המענה שניתן בקופות החולים הוא מועט מדי ומוביל, במקרים רבים לקטיעת הגפיים. התוצאה, מעבר לקושי הפיזי היא כי גם חיי החברה נפגעים לא מעט והתחושה היא, לא פעם, של בדידות עמוקה. אבל, זוהי רק חלק מהתמונה. את התסכול הגדול ואת הקשיים מול המערכת חווה גם משפחתו של החולה. ההתמודדות היא, ברוב המקרים של ילדי החולים שמוכנים לעשות הכל כדי לעזור להוריהם  – אך לא מצליחים למצוא את הפתרון המיוחל ומתרוצצים ממקום למקום בדאגה גדולה ובניסיון להקל.

החלופה האמיתית – מרכז שר"פ פלוס

מרפאת הפצעים וכף הרגל של שר"פ פלוס הוקמה מתוך צורך אמיתי לטפל באלפי אנשים, אשר זקוקים לטיפולים מיידים בפצעים שלהם. אנשי המקצוע המאיישים את המרפאות בעלי יכולת וניסיון רב לבצע טיפולים ארוכים ומורכבים בפצעים כרוניים. המטרה היא לעזור לחולים להחלים במהירות, ולמנוע מסע מתיש בין רופאי קופות החולים. לעיתים רבות, עצם ההמתנה הארוכה, מחמירה את הפצע בכף הרגל הסוכרתית, ובשלב הזה יכול להיות שכבר מאוחר מידי ונדרשת כריתה.

במרפאת הפצעים וכף הרגל של שר"פ פלוס מאמינים בחדשנות ומציעים את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בשוק. הנוחות היא אחד מעמודי התווך של מרכז שר"פ פלוס. כל הטיפולים מתקיימים במקום אחד, ללא סחבת. התורים מהירים והמיקום נגיש ונוח.

שרות ברמה גבוהה הוא ערך העליון של מרכזי שר"פ פלוס כשהמרפאות הן המובילות בארץ ברמה האסתטית שלהן. היחס של הצוות הוא אישי ומסור ופשוט אכפת לנו מכל מטופל שמגיע אלינו. הצוות המוביל נבחר בקפדנות וידוע במקצועיות ובמקצוענות שלו. מטופלים אף יכולים ללון בבית המלון הרפואי של הרשת אשר נמצא במגדל המרפאות. בדרך זו מטופל יכול להיות בקרבה למרפאה ולקבל שירות מצוות אחים סיעודיים ורופאים 24/7. ברגע שנכנסים למרפאת הפצעים וכף הרגל של שר"פ פלוס האחריות כבר לא של בני המשפחה.

 הטיפולים המתקדמים ביותר, המוצעים במרפאה

המגוון הרחב בשילוב הידע המקצועי העשיר במרכז שר"פ פלוס עושה את ההבדל האמיתי בפתרון שהוא מעניק. הטיפולים המגוונים של מרפאת הפצעים וכף הרגל של שר"פ פלוס כוללים חדשנות וקידמה. לאחר בדיקת כף הרגל הסוכרתית ומתן הדיאגנוזה הרפואית מתאימים לכל מטופל את תכנית הטיפולים הייחודית לו. התכנית מורכבת ממספר טיפולים משולבים אשר יש למרכז להציע. התוצאות הן מהירות, באופן יחסי. כמה מהירות? למרות שמדובר בתהליך שלוקח זמן בתוך כשבועיים כבר ניתן לראות שיפור.

טיפול באוזון

אין חיים ללא חמצן ואין ריפוי פצע ללא חמצן. כל טפיל אשר בא במגע עם גז האוזון מושמד באופן מיידי. הזרמת האוזון למערכת הדם מאפשרת את שיפור חילוף החומרים בגוף וכן את תפקוד התאים. שילוב של חמצן ואוזון משפר באופן משמעותי את יעילות הריפוי בפצעים מזוהמים, קשיי ריפוי ובפצע סוכרתי.

 

טיפול באוזון

אולטראסונד

כל טיפול בכף רגל סוכרתית מתחיל מההבנה כי הריפוי המלא הוא תהליך שהגוף צריך לעבור. לא ניתן לטפל בפצע בחלק החיצוני והחשוף שלה. במרכז שר"פ פלוס רכשו אולטראסאונד מיוחד ובעל פטנט בינלאומי המסייע לריפוי כאבים הנובעים מנוירופתיה ופצעים כרוניים. הטכנולוגיה על פיה מתבסס המכשיר הינה האפשרות לפתוח שוב את כלי הדם שיאפשרו זרימה במהירות גבוהה יותר של הדם. בדרך זו כדוריות הדם הלבנות נכנסות לפעולת הריפוי. בדרך זו הגוף אשר כבר הסתגל פצע ומקבל אותו כחלק ממנו – מתעורר שוב לחיים ומבין כי הפצע זקוק לריפוי.

לימפה פרס

טיפול חדשני נוסף המגיע ישירות לבלוטות הלימפה מתאפשר בזכות חליפת עיסוי מיוחדת המבצעת עיסוי לימפטי מקיף. עיסוי זה משקם את בלוטות הלימפה ומאפשר ניקוז של נוזלי הלימפה המיותרים והמרצת מחזור הדם.

לצד טיפולים אלו משלבים את הטיפולים המסורתיים כמו: פדיקור רפואי על ידי פדיקוריסט רפואי מוסמך ועוד.

צוות המרפאה

ד"ר הנרי שוורץ, מומחה לכירורגיה כללית ולכלי דם, בעל ניסיון של ארבעה עשורים בתחומים הללו, מוביל את צוות המרפאה לטיפול בפצעים קשי ריפוי ובכף הרגל.

בעברו, ניהל את המחלקה הכירורגית בבית חולים פוריה ושימש כסגן מנהל המחלקה הכירורגית בבית החולים בני ציון בחיפה.
ד"ר שוורץ נוקט בגישה הוליסטית הכוללת מתן תשומת לב לכלל הבעיות שנוצרות כתוצאה ממחלת הסכרת שהן: פצעים קשיי ריפוי, בעיות בכלי הדם ובעיות אורתופדיות. צוות המרפאה מונחה לעבוד בצורה הזו גם כן. מכאן נוצר השימוש הרחב בשילוב בגישות בטיפול ובזכות זה התוצאות המהירות והטובות.

המטופלים של מרכז שר"פ פלוס מדווחים על שיפור משמעותי

דימה סמילנסקי, 66, סובל ממחלת הסכרת כבר 35 שנים. בשנה האחרונה סבל מפצע ברגל שגרם לו לסבל רב והוא הפסיק לעבוד. הוא ניסה טיפול בבית חולים באמצעות חבישה בגבס. טיפול זה אומנם סגר פצע אחד, אבל יצר שלושה פצעים חדשים. סמילנסקי הגיע לטיפול במרפאה שלנו בזכות חיפוש עקשן של ביתו ברשת עד שמצאה אותנו. סמילנסקי עבר טיפול משולב במרפאת כף הרגל הסוכרתית. בזכות התהליך שעבר סמילנסקי מרגיש הרבה יותר, הפצעים נרפאו והוא הולך בצורה נוחה. גם לעבודתו הוא חזר.

רחל בוכנר, 48, הגיעה למרפאתנו בעקבות פצעים ונמקים בארבע מאצבעות רגלה וללא יכולות תפקוד והכנסה. לאחר כל טיפול שניסתה ולא צלח – הגיעו רופאיה למסקנה כי אין מנוס מקטיעת כף רגלה. בוכנר לא הסכימה והגיעה למרפאה שלנו.
הפתרון נמצא באמצעות ועברה טיפול משולב של אוזון וחבישות מיוחדות. הטיפול המוצלח החזיר את בוכנר למעגל העבודה ולחיים נורמליים.

לסיכום, אנחנו יכולים לעזור לכם לחזור לשגרה

שיחת ייעוץ אחת יכולה להציל לכם את הרגל. אין סיבה לאבד אותה. ישנם פתרונות מגוונים וחדשניים שישאירו אתכם שלמים ובשגרת חיים רגילה ובעיקר בריאה. מומלץ להתחיל בטיפול לפני ימות הקיץ החמים. תנו לנו לעזור לכם. דברו איתנו.

או חייגו למענה מיידי בטלפון – 072-391082

צור איתנו קשר