Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

טיפול בילדים בלייזר רך – כל התשובות לשאלות

תוכן עניינים

והפעם הבשורה הגדולה היא לילדים הסובלים מאסטמה ומאטופיק דרמטיטיס. אין צורך להתחיל מיד בשלב התרופות שאולי רק מקלות על הסימפטומים, או בכלל לא. לפני תהליך תרופתי יש לנו דרך אחרת בשבילכם – טיפול בלייזר רך. הוא נעים, הוא יעיל והוא נותן פתרון אמיתי.

כבר מרגע הלידה גוף האדם הוא בית גידול של אלרגיות שונות, אסטמה של העור, אסטמה כרונית שתוקפת את דרכי הנשימה ועוד דלקות מסוגים שונים ומחלות שונות כמו מאטופיק דרמטיטיס ולפחות 20% מהילדים סובלים ממנה.

הפעולה הראשונה של ההורים היא בדרך כלל ביקור אצל רופא הילדים כדי שיאבחן וייתן את התרופה המיוחלת כדי להקל על הסבל שלהם. מרגע זה נכנסים גם הילד וגם הוריו למעגל שמזין את עצמו בתרופות שהן לא תמיד נכונות וסימפטומים שגם עשויים להחמיר. התסכול בנקודה זו עולה וההורים מחפשים אלטרנטיבות אחרות.

החיבור לטכנולוגיה

אנחנו רגילים לטכנולוגיה בכל צורה ודרך אפשרית. היא טובה לנו בדרכים רבות ובמיוחד כשמדובר בתחום הרפואי. אחד הפיתוחים שאומנם נולד כבר ב – 1967 ונבדק מחקרית מספר פעמים, אבל רק לאחרונה אנחנו מתחילים לשמוע עליו מכיוונים שונים הוא טיפול בלייזר רך.

מה זה בכלל לייזר רך?

מדובר בקרן אור ממוקדת בטווח קרניים (אינפרא אדום עד אולטרא אדום), אשר כל אחד מהם אחראי על פעילות אחרת בגוף. את הקרניים הללו מקבל הגוף, בדרך כלל, באמצעות חשיפה לשמש, אך לא בצורה מרוכזת ומדויקת כפי שהלייזר הרך מסוגל להציע.

בעוד שהעור החשוף לשמש נהנה מהקרניים בצורה שטחית, קרן הלייזר הרך מסוגלת לחדור לעומק של בין 5 ל – 15 ס”מ ברקמות. וזה מה שעושה את העבודה בפועל. הלייזר הרך מזרים דם לרקמה, מעודד אותה להזרים גם חמצן, מייצר חלבון ומסלק דלקתיות. הפועל היוצא הוא כי הרקמה מתעוררת לחיים וחוזרת לתפקוד רגיל.  בדרך הזו נעלמות הדלקות וכן כאבים.

טיפול בלייזר רך

כיצד פועל המכשיר?

מכשיר הלייזר רך מכונה  RJ Laserהוא רב פעלים ומאפשר שילובים של אנרגיות ושל תדרים שונים. אנרגיית הלייזר היא העוצמה של הקרן והתדר הוא גל הלייזר. ישנה חשיבות גדולה לכך שכן פעמים רבות השילובים בין סוגי האנרגיה והתדרים – הם אילו שמאפשרים את תהליך הריפוי ומאיצים אותו. מכשיר זה משמש גם לטיפול בדלקות אורתופדיות שונות ובבעיות עור. השימוש בו מצוין לכל גיל. המכשיר קיבל את אישור ה – FDA האמריקאי וכן את אישורו של משרד הבריאות בישראל. המכשיר אשר מיוצר בשוויץ וגרמניה, מוכר מאוד ברחבי אירופה ובשימושם של רופאים ומטפלים.

הקשר בין דיקור סיני ללייזר רך

הטיפול עצמו הוא שפעול של מרידיאנים בגוף, בדיוק כפי שמפעיל אותם הדיקור הסיני הוותיק, בהבדל חשוב אחד – כאן אין מחטים שדוקרות ומלחיצות את הילד. והבונוס: הטיפול בלייזר רך מקצר את תהליך הטיפול בכ – 30% מהזמן. את הטיפול בלייזר רך לילדים בשר”פ פלוס מרכז רפאל וידר, מטפל ברפואה הסינית ובעל התמחות בילדים בבעיות כמו שקד שלישי אסטמה, ברונכיטיס, סטרידו, קוצר נשימה עד אסטמה קשה, בעיות עור למיניהם. כאשר גילה את הלייזר הרך, הבין מיד את הפוטנציאל הגלום בכך בטיפול בילדים.

מה הסוד מבחינתך?

‘לייזר רך ממוסס כל התנגדות שיש לילדים, פשוט כי הוא נעים. בזמן דיקור רגיל כאשר מגיע שלב הדיקור, ילד שיש לו התנגדות לכך – אין מה לדקר אותו, כי הדיקור לא אפקטיבי. בזכות הלייזר הרך זמן הטיפול מתמקד כל כולו בטיפול בפועל ולא בשכנוע הילד שהמחט לא תכאיב לו. בזכות הלייזר הרך ישנו שיפור של למעלה מ – 40% בקרב המטופלים ביחס לדיקור סיני קונבנציונאלי
וכ –  85% הצלחה בילדים המטופלים אצלנו.

מהלך טיפול בלייזר רך

הטיפול בילדים עם אטופיק דרמטיטיס מותאם אישית?

‘בוודאי. כל ילד מקבל טיפול אחר. כל גוף יגיב לתדר מסוג אחר ועל פי זה יימשך הטיפול. בזכות ההתאמה הזו – התהליך מתקצר בצורה משמעותית. במבחן התוצאה – לאחר הטיפול הראשון המטופל יחוש בשינוי, לאחר הטיפול החמישי – השינוי יהיה כבר משמעותי מאוד’.

אתה מטפל בסימפטום או בבעיה?

‘הטיפול, גם בדיקור סיני, הוא תמיד בבעיה. הבסיס הוא גם תמיד רגשי – כך שברגע שהגוף חווה קושי – לפעמים הטיפול יציף בהתחלה עוד מהקושי הזה ויהיה רע יותר לפני שתהיה הטבה. אין מה לחשוש מכך’.

מה ההבדל בין לייזר רך ביתי ביחס לטיפול שלך?

‘זה כמו לנסוע במרצדס ביחס לקורקינט. מדובר במכשיר רב עוצמה עם הרבה מאוד אופציות לעבודה. המכשירים הביתיים עובדים על תדר אחד שמצאו חוקרים וגילו שהוא מתאים לרוב האוכלוסייה כשמדובר בבעיה אורתופדית. במחצית מהמקרים לפחות, זה נכון. העניין הוא שטיפול אמיתי הוא לא רק שימוש במכשיר כזה או אחר – הוא גם שינוי באורח חיים, תרגילים שונים שצריך לבצע בין הטיפולים, תזונה שונה’.

מיהו המטופל האידיאלי עבורך?

‘כל ילד הסובל מאסטמה, אסטמה של העור ועוד’.

לפרטים נוספים חייגו 8440* שלוחה 3

מחקרים בתחום:

צור קשר

מאמרים נבחרים

קטגוריות נבחרות

מאמרים נוספים

צור איתנו קשר