תחומי התמחות

תחומים רפואיים

שר"פ פלוס הינה רשת מרפאות מומחים המתמחה בהענקת אכסניה מקצועית ברמה הגבוהה ביותר בישראל לרופאים מומחים המעניקים ייעוץ מומחה למטופלים פרטיים או בעלי ביטוח רפואי המכסה ייעוץ מומחה.

מחפשים רופא מומחה?

בשר"פ פלוס חיפה, שר"פ פלוס פתח תקווה ובסניף שר"פ פלוס כפר סבא, תוכלו למצוא את מיטב הרופאים המומחים המובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות. באמצעות שירות זימון התורים הטלפוני או כאן באתר האינטרנט תוכלו להזמין תור לרופא מומחה מוביל במהירות ובקלות.

נשמח לעזור לכם למצוא את התור המתאים לכם ביותר ולעדכנכם בכל הזדמנות לקדם אותכם בתור במידה וניתן.

אף אוזן גרון

רופאי אף אוזן גרון הם רופאים אשר עוסקים ומטפלים בשלל בעיות: החל בדלקות אוזניים, דלקות גרון, שפעת וכדומה, ועד נגעים סרטניים ומקרים חמורים אחרים. אך אין זה משנה מהי מהות הבעיה: כל בעיה שכזו דורשת התייחסות מעמיקה וטיפול נכון, על אף שמדובר בתחום אשר מתאפיין בכמות רבה מאוד של מטופלים, בקופות החולים ובבתי החולים כאחד. רופאי אף אוזן גרון מתמודדים עם פניות רבות של חולים מדי יום ביומו, ולכן אחת המשימות החשובות שלהם היא לאתר את התלונות הדחופות והקריטיות ביותר. עליהם לדעת כיצד לאבחן את הבעיה בצורה מדויקת, איך לטפל בה בדרך הנכונה ולהיכן להפנות את המטופל, אם ישנו צורך בכך.

 

היכנס לעמוד התחום אף אוזן גרון

רפואת עור

מומחים לרפואת עור עוסקים במה שמוגדר כאיבר הגדול ביותר בגוף האדם. העור, ש'עוטף' את כל גופנו, מגן עלינו מפני פגעי הסביבה, נחשב לאיבר אשר מספק את המענה הראשוני לכל איום חיצוני על הגוף ולמעשה נתון כל העת ל'התקפות' מצד גורמים שונים – מזג האוויר, זיהומים, וירוסים, ועוד. לכן לא מפתיע שאת העור יכולות לפקוד מחלות ותופעות בריאותיות רבות, מה גם שיש לו תפקידים חשובים רבים אחרים. בריאותו של העור חשובה מאוד לשמירה על בריאות הגוף כולו, מה שדורש התייחסות רצינית ומקצועית מצד מומחה לרפואת עור לכל בעיה בריאותית אשר מתפתחת בו.

 

היכנס לעמוד התחום רפואת עור

טיפול בכאב

מרפאות הכאב הן ביטוי לתחום חדש יחסית ברפואה, אשר רואה בכאב בעיה רפואית בפני עצמה ולא סימפטום המעיד על בעיה אחרת. לא מעט אנשים סביבנו סובלים דרך קבע מכאבים אשר אינם מרפים – כאבים כרוניים, עזים ומתמשכים. בניגוד לאדם בריא, אצל אנשים אלו הכאבים לא נובעים מבעיה פיזית כלשהי אלא מופיעים 'מעצמם', לרוב בשל בעיה במערכת העצבים או בעקבות פגיעה נקודתית בעצב מסוים.

במרפאת הכאב של רשת שר"פ פלוס פועלים רופאים מומחים, בעלי ניסיון וידע נרחב ברפואת כאב. בעזרת מומחי הכאב של שר"פ פלוס תוכלו גם אתם להבין מהו הגורם לכאבים הכרוניים המתמשכים – כאלו שחלקכם ודאי סובלים מהם כבר תקופה ארוכה מאוד. במרפאות הכאב שלנו יתבצע אבחון בדרך לטיפול יעיל ולמענה רפואי, זה שינסה להביא להפחתה משמעותית מעוצמת הכאב.

היכנס לעמוד התחום טיפול בכאב

עיניים

רפואת העיניים עוסקת באחד האיברים הרגישים, החיוניים והחשובים ביותר בגופנו. פגיעה בראייה יכולה להגביל מאוד, ולפגוע באיכות חייו של המטופל, עד כדי השפעה מהותית על התפקוד היומיומי שלנו. יותר מזה: בריאות העיניים ומחלות הקשורות בהן עשויות להעיד רבות על מצב הגוף כולו. כמעט כל בעיה בריאותית הקשורה בעין היא כזו המחייבת התייחסות רצינית, הן משום הסיכוי לפגיעה מידית וחמורה בעין והן בשל האפשרות להידרדרות בכושר הראייה בעתיד. פגישה עם רופא עיניים אחת לתקופה מומלצת מאוד לכל אדם, ויכולה להבטיח כי העין תישאר בריאה, בטווח הקרוב והרחוק גם יחד.

 

היכנס לעמוד התחום עיניים

פיזיותרפיה

תחום הפיזיותרפיה עוסק בפגיעות שונות הנוגעות לתנועתיות של הגוף, ומסייע ב'חזרה לכשירות', עד כמה שניתן. למעשה, הפיזיותרפיה היא מעין תהליך שיקום רפואי של הגוף אשר מאפשר לו להתאושש מפגיעות מסוימות ולהתחזק – לעתים אף יותר משהיה לפני הפגיעה. פגיעה בכושר התנועה של איבר מסוים, מסיבה כזו או אחרת, עשויה כמובן להפריע לשגרת חייו של אדם – עד כדי שיבוש מוחלט שלה. פגיעות כאלו מחייבות טיפולי פיזיותרפיה תכופים, שביכולתם לשפר משמעותית את יכולת התנועה של האיבר ולהקנות לו הרגלים לתנועה נכונה – כאלו שיחזקו את הגוף, כאמור, ולא פחות חשוב מזה: יוכלו לסייע במניעת פגיעות ופציעות דומות בעתיד.

היכנס לעמוד התחום פיזיותרפיה

פסיכולוגיה

תחום הפסיכולוגיה עוסק בהתנהגות האדם, מפרש אותה, מנסה לנבא אותה ומציע דרכים לטיפול בבעיות התנהגות כאלו ואחרות. פגישה עם פסיכולוג מקצועי יכולה להועיל מאוד במצבים רבים, גם כאשר מדובר בעניינים רפואיים גרידא: אדם אשר מתמודד עם מחלה טורדנית או עם מצב בריאותי מורכב יכול למצוא על ספת הפסיכולוג מענה שיסייע לו להשתקם רגשית ונפשית – וכך יוכל לעשות כל אדם אשר נתקל בקשיים, באתגרים ובבעיות שדורשים ממנו להשקיע משאבים נפשיים רבים. לפסיכולוג טוב יש היכולת להעניק לאותו אדם כלים להתמודדות נפשית נכונה עם כל בעיה באשר היא.

היכנס לעמוד התחום פסיכולוגיה

תזונה

התזונה, כך יודע כל רופא, היא הבסיס לחיים בריאים. תזונה נכונה שומרת על בריאותנו, מבטיחה כי כל מערכות הגוף יתפקדו כראוי ואף מונעת מחלות וחוליים שונים. לכן ניתנת כיום תשומת לב רבה לתחום זה: כמעט כל טיפול וכל אבחון רפואי יתעכבו על התזונה ועל האוכל שהמטופל צורך, ולא פעם הייעוץ התזונתי יהיה חלק מהותי מהטיפול עצמו. מדע התזונה הוא תחום גדול מאוד כיום, אשר חוקר את השפעות המזון על גופנו ומאפשר להבין אילו מאכלים ומזונות יכולים להועיל לבריאותנו. כך מבינים יותר ויותר אנשים עד כמה חשובה התזונה ופונים לאנשי מקצוע, תזונאים, כדי להתאים לעצמם אורח חיים תזונתי נכון.

היכנס לעמוד התחום תזונה

אנדוקרינולוגיה

תחום האנדוקרינולוגיה מתמקד במאזן ההורמונים בגוף ובתהליך ייצורם הטבעי. ייצור ההורמונים בגוף הוא מהתהליכים החשובים ביותר בחיינו ומשפיע על כל תהליך בגופנו – ובכך אף על בריאותנו הכללית. גם הורמון בודד אשר מיוצר ברמה גבוהה או נמוכה משמעותית מהנורמה עשוי לגרום לתופעות בריאותיות רבות המחייבות טיפול והתייחסות מקצועית. מומחי אנדוקרינולוגיה, כמי שמכירים לעומק את המערכת הזו, יודעים לעמוד על מהות הפגיעה באיזון ההורמונלי, לאתר את מקור הבעיה ולקבוע כיצד היא התרחשה – ולהציע כמובן טיפול מתאים אשר יספק פתרון מיטבי לתסמינים השונים.

היכנס לעמוד התחום אנדוקרינולוגיה

גסטרואנטרולוגיה

תחום הגסטרואנטרולוגיה עוסק במערכת חשובה ומרכזית מאוד בגופנו: מערכת העיכול, הכוללת בין היתר את הקיבה, המעי הדק והמעי הגס. מערכת העיכול נחשבת מאז ומתמיד לאתגר עבור הרופאים בשל מקומה, עמוק בתוך גופנו, מה שמקשה על אבחון מחלות המתפתחות בה ועל הטיפול בהן.

אין זה אומר שהיא נותרת ללא מענה רפואי מתאים: לאורך השנים פותחו שיטות וגישות טיפול רבות המותאמות ספציפית למערכת העיכול הייחודית, לצד בדיקות גסטרואנטרולוגיות רבות, אשר מאפשרות לבחון את האיברים השונים מקרוב ובצורה מדויקת, לאבחן מחלות ואף לטפל מידית בנגעים ובתופעות בריאותיות מסוגים שונים.

היכנס לעמוד התחום גסטרואנטרולוגיה

פסיכיאטריה

הפסיכיאטריה היא תחום אשר עוסק בכל תופעה הנכללת תחת ההגדרה 'הפרעה נפשית'. הפסיכיאטריה מציעה דרכי מניעה להפרעות נפשיות, כולל שימוש בתרופות שונות, מאבחנת הפרעות כאלו, מטפלת בהן ואף מתמקדת בתהליכי השיקום ממנה. לכן היא נחשבת לאחד התחומים הרחבים ביותר בכל הקשור להפרעות נפשיות, ואולי אף לרחב מכולם. העוסקים בפסיכיאטריה מחזיקים בידע עצום בנוגע להתמודדות הנפשית של כל אדם ולרגישותה של הנפש שלנו. פסיכיאטר מומחה ידע כיצד לאבחן, להעריך, למנוע, לטפל ולשקם את נפש המטופל אשר נמצא מולו, על שלל סוגי הבעיות הקשורות בנפש וברגש. בעיקר יציע הפסיכיאטר מענה אשר יסייע להשיב את האיזון לנפשו של האדם המטופל ויאפשר לו לחזור למסלול החיים התקין.

היכנס לעמוד התחום פסיכיאטריה

נוירולוגיה

ענף הנוירולוגיה עוסק באחת ממערכות הגוף המרכזיות ביותר – מערכת העצבים. מומחי נוירולוגיה מטפלים בבעיות הקשורות במערכת העצבים המרכזית (המוח ועמוד השדרה) ובמערכת העצבים ההיקפית. מדובר בשתי מערכות אשר נחשבות עדינות ומורכבות במיוחד, ולכן גם כל טיפול אשר נעשה במסגרת זו יהיה מורכב וידרוש עדינות רבה, אשר מחייבת יכולות גבוהות מאוד מצד הרופא המטפל. זהו אחד התחומים המרתקים והחדשניים ביותר ברפואה המודרנית, שמציע כיום טיפולים מהפכניים לפגיעות בעצב ספציפי או בקבוצת עצבים ומאפשר להשתקם גם מפגיעות נוירולוגיות שבעבר נחשבו כמקרים בלתי הפיכים.

היכנס לעמוד התחום נוירולוגיה

קרדיולוגיה

הקרדיולוגיה היא ענף ברפואה אשר עוסק באחד האיברים החשובים ביותר בגוף האדם, ואולי החשוב שבהם: הלב. מחלות לב נחשבות לאחד מגורמי התמותה המרכזיים בעולם המערבי המודרני, ומשאבים רבים מושקעים במניעתן ובטיפול בהן. מדובר בתחום רחב היקף וחשוב מאין כמותו, אשר עוסק למעשה בכל עניין הקשור במחלות לב, החל בדרכים למניעתן ובניהול אורח חיים בריא, דרך גישות הטיפול המתחדשות ללא הפסקה ועד למניעת הישנות המקרים בקרב חולי לב. מומחי קרדיולוגיה מתמודדים עם שלל אתגרים ומשימות מורכבות, מחזיקים בידע נרחב ומעניקים טיפולים מתקדמים, והכול למען מטרה אחת: שמירה על בריאות הלב.

היכנס לעמוד התחום קרדיולוגיה

רפואה משלימה

לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק. קולורס מונפרד אדנדום סילקוף, מרגשי ומרגשח. עמחליף הועניב היושבב שערש שמחויט – שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכייר וק.
צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק. קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר, בנפת נפקט למסון בלרק – וענוף לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק.

היכנס לעמוד התחום רפואה משלימה

כירורגיה

ענף הכירורגיה הוא מהענפים היוקרתיים והחשובים ברפואה של ימינו, אשר מאגד תחתיו למעשה את כל הניתוחים אשר נעשים בכל תחומי הרפואה. הכירורגיה מסמלת את התקדמותו האדירה של עולם הרפואה בעשורים האחרונים, ומאפשרת טיפול איכותי מאין כמותו בבעיות רבות.

העוסקים בכירורגיה מחזיקים במיומנות בביצוע ניתוחים רבים, בהם פשוטים יחסית ובהם מסובכים ומורכבים. כל ניתוח, על שלל היבטיו, דורש היערכות מיוחדת הן מצד המטופל והן מבחינת הרופא המטפל בו, החל משלב ההכנה לניתוח ועד להתאוששות ולהחלמה המלאה ממנו.

היכנס לעמוד התחום כירורגיה

אורתופדיה

תחום האורתופדיה מספק מענה לבעיות בריאותיות הקשורות במערכת העצמות והשרירים של הגוף, דבר שכיח למדי המצריך פעמים רבות בדיקה של אורתופד מומחה כדי לאתר את מקור הבעיה ולהתאים טיפול אורתופדי נכון שיביא לפתרון מוצלח. בעיות אורתופדיות יכולות להיווצר כתוצאה מפציעה או עקב פעילות ספורטיבית, והן כוללות כאבי שרירים, מתיחת רצועות, נקע, פריקה של אחד המפרקים או שבר בעצם – בעיות אורתופדיות נפוצות שכמעט כל אדם חווה לפחות פעם אחת במהלך חייו.

היכנס לעמוד התחום אורתופדיה

אורולוגיה

ענף האורולוגיה עוסק במחלות המתפתחות בדרכי השתן או במערכות המשפיעות עליהן, כולל בעיות תפקודיות של הכליות ובעיות הקשורות במערכת הרבייה של הגבר. מחלות אלו, המהוות אתגרים רפואיים של ממש לעתים, יכולות להופיע אצל כל אדם באשר הוא, אך דבר אחד ברור: הן מחייבות טיפול, ולרוב מוקדם ככל האפשר. ההשפעה על מערכת השתן והרבייה עשויה להיות מטרידה מאוד, עד כדי פגיעה של ממש בשגרת חייו של הסובל מאותן בעיות, אך כאן זה לא מסתיים: אם לא יינתן המענה המתאים לבעיות הקשורות במערכות אלו, כאשר הן עוד בשלביהן הראשונים, עשויה להתפתח במהירות בעיה גדולה בהרבה, שעלולה להשפיע על תפקוד הגוף כולו.

היכנס לעמוד התחום אורולוגיה

נפרולוגיה

לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק. קולורס מונפרד אדנדום סילקוף, מרגשי ומרגשח. עמחליף הועניב היושבב שערש שמחויט – שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכייר וק.
צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק. קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר, בנפת נפקט למסון בלרק – וענוף לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק.

היכנס לעמוד התחום נפרולוגיה

גינקולוגיה

תחום הגינקולוגיה עוסק במערכת הרבייה הנשית, בבריאותה ובתקינותה וכן במחלות ובתופעות שונות הקשורות בה. למערכת הרבייה הנשית חשיבות רבה בכל הנוגע לבריאותה הכללית של האישה: מפתיע לעתים לגלות עד כמה משפיעות בעיות בריאותיות במערכת זו על חוזקו ועל תפקודו של הגוף כולו. לכל אישה מומלץ להיפגש אחת לתקופה עם מומחה גינקולוגיה, וזאת כדי לוודא כי מערכת הרבייה שלה בריאה, לאתר מבעוד מועד בעיות בריאותיות שונות או לשלול את קיומן של בעיות כאלו. פגישה תקופתית כזו לא רק תשמור על בריאותה של האישה, אלא גם תסייע לה להתמודד בצורה נכונה עם תופעות אשר עשויות להתפתח במערכת הרבייה שלה בעתיד.

היכנס לעמוד התחום גינקולוגיה