טיפול בגלי הלם

טיפול בגלי הלם

התחלת טיפול בגלי הלם נעשית כאשר המטופל סובל מכאב כרוני, ללא שיפור והקלה בתחושת הכאב שהוא חווה – גם אחרי טיפול תרופתי. טיפול תרופתי בכאב כרוני כולל כדורים נוגדי דלקות, טיפולי פיזיותרפיה או זריקות קורטיזון, אך כשגם טיפולים אלו לא מצליחים לעזור נגד תחושת הכאב והאופציה היחידה שנשארה לכם היא ניתוח שכולל הליך פולשני לגוף, ישנה אופציה נוספת שכדאי לכם לשקול כמענה לכאב כרוני – טיפול בגלי הלם.

 

לאיזה מצב יתאים טיפול בגלי הלם ?

ישנם מצבים רפואיים רבים שטיפול בגלי הלם יכול לספק עבורם מענה מושלם לטיפול נגד כאבים כרוניים. לרוב טיפול בגלי הלם יעזור לכאבים שנגרמים כתוצאה מבעיה אורתופדית, אך הוא נמצא יעיל גם נגד כאבים כרוניים שנגרמים מלחץ של דלקות הנמצאות סמוך לשרירים. לפניכם רשימת מצבים רפואיים שטיפול בגלי הלם נמצא עבורם כאפקטיבי מאוד :

  • כאבים בכתף הנגרמים כתוצאה מ – הסתיידות כתף, דלקת בכתף, כתף קפואה, כאבי שכמות, כאב כרוני בכתף שנגרם כתוצאה מגיל מבוגר והתנוונות השרירים.
  • כאבים בגב התחתון הנגרמים כתוצאה מ – פגיעה בגיד הנשה (אישיאס), דלקת בגב התחתון, כאבי גב תחתון כתוצאה מזקנה וניוון שרירי היציבה של הגב התחתון.
  • כאבי ברכיים הנגרמים כתוצאה מ – דלקת גידים בברכיים, שחיקת סחוס הברך, הסתיידות גידים בברכיים, כאבי ברכיים הנגרמים כתוצאה מהתנוונות הסחוס והשרירים של הברך.
  • כאבי מרפקים הנגרמים כתוצאה מ – מרפק גולף או מרפק טניס, בורסיטיס של עצם האולקרנון, דלקת גידים שמקרינה על המרפק או תסמונת תעלת הקוביטל.
  • כאבים בכף היד שנגרמים כתוצאה מ – דלקת בתעלת הגיד (אצבע הדק), תסמונת התעלה הקרפלית בשורש כף היד, תסמונת דה קרוון (דלקת גידים רדיאלית) ועוד מצבים של כאב כרוני בכף היד הנגרם ממגוון סיבות שונות.
  • כאבים בירך הנגרמים כתוצאה מ – דלקת כרונית של הבורסה מעל תל הירך (טרוכנטריק בורסיטיס), הסתיידות בירך, ועוד מצבים של כאב כרוני בירך כתוצאה מהתנוונות השרירים ושחיקה במפרק הירך.
  • כאבים ברצפת האגן שנגרמים כתוצאה מ – הסתיידות באגן, דלקת כרונית באגן, ומגוון מצבים רפואיים נוספים הנגרמים משחיקה וניוון האזור בגיל מבוגר.
  • כאבים כרוניים בכף הרגל הנגרמים כתוצאה מ – דלקת בכף הרגל, דורבן ברגל, מורטון נוירומה, צניחת ראשי האצבעות שיוצרת לחץ וכאב (מטטרסלגיה), ועוד מצבים של כאב כרוני בכף הרגל כתוצאה מניוון הגוף בגיל מבוגר ולחץ כובד המשקל על כף הרגל.

 

מה זה טיפול בגלי הלם ?

השיטה הייחודית של טיפול בכאב על ידי גלי הלם, מבוססת על פעולה שמוכרת לכולנו מהטבע – זה נקרא "אפקט הברק והרעם". היווצרות הברק נגרמת לאחר שהצטבר חשמל סטטי בתוך העננים, וכאשר החשמל הסטטי שהצטבר נפרק לאדמה או לענן אחר, האוויר מתחמם לטמפרטורה גבוהה מאוד שנראית כמו הבזק של אור – זהו הברק. כתוצאה מחימום האוויר באופן כל כך מהיר, הוא מתפשט למרחב ומיד מתקרר ומתכווץ, דבר שגורם לגל הדף שנשמע כמו פיצוץ – זה הרעם.

עכשיו דמיינו שאת כל התהליך הזה אנחנו מבצעים באופן יזום ומבוקר, דרך מכשיר טכנולוגי מתקדם שמותאם לייצר גלי הלם בדיוק לפי מה שנדרש לטיפול בכאב. ובכל זאת.. נסביר איך טיפול בגלי הלם עובד בצורה קצת יותר רחבה ומפורטת :

גלי הלם הם בעצם ניצוצות שנוצרים תוך כדי התפרצות גלי אנרגיה קצרים. גלי האנרגיה חייבים לשבור את מהירות הקול, כשהם נמצאים בתוך סביבת מים (כמו בגוף האדם) ואז מאבדים פחות אנרגיה כשהם חודרים אל תוך רקמות ביולוגיות, אז מופק מהם הבזק של ניצוץ – עד פה אפקט הברק.

באמצעות ג'ל שמורחים על הגוף, דרכו מתאפשרת העברת גלי ההלם שנוצרים במים של המכשיר אל גוף המטופל, אפשר למקד את העברת גלי האנרגיה לאזור הרצוי. ברגע שגלי האנרגיה עוברים דרך הג'ל וחודרים אל הגוף, הניצוצות שמתפרצים יפזרו חום שמיד עם התפשטותו בגוף יתחיל להתקרר ולהתכווץ, הרי לכם – אפקט הרעם.

 

איך הטיפול עוזר לכאב?

האפקט שנגרם לגוף על ידי טיפול בגלי הלם מביא לטראומה קטנה באזור המטופל, דבר שגורם להנעה חיובית של הליך הריפוי. כאב כרוני שנגרם כתוצאה מדלקת, הוא איתות של הגוף להימצאותן של רקמות פגועות – שברובן נפגעו באופן קבוע, ללא יכולת התחדשות וריפוי עצמי. טיפול בגלי הלם יוצר חידוש של מנגנון הריפוי במקום, מעין חזרה לנקודת האפס, כך מערכות הגוף מצליחות להתגייס לטיפול בדלקת עד לריפוי מוחלט באופן מלא.

ברגע שהטיפול מביא לריפוי הדלקת – ממילא גם הכאב נעלם והגוף מצליח להחלים טוב יותר בכל יתר המצבים הרפואיים שאיתם המטופל מתמודד. האפקט של טיפול בגלי הלם גדול ואפקטיבי יותר כאשר מדובר באזורים הנמצאים בין העצמות והשרירים, וחשוב לדעת שעוצמת ההלם של המכשיר היא זו שתביא לטיפול איכותי יותר ולקבלת תוצאה יעילה ומהירה יותר.

יש לא מעט מרפאות כאב וקליניקות פרטיות שמציעות טיפול בגלי הלם – וודאו שהטפול שמוצע לכם נעשה באמצעות מכשיר מתקדם וחדיש שיביא לתוצאה הטובה ביותר.

 

השפעת גלי הלם על הגוף

אפקט הרעם שנוצר על ידי טיפול בגלי הלם, גורם לסילוק הצטברות של סידן ששקע במפרקים. אפקט הרעם מרסק את המשקעים ומביא לשחרורם באופן מוצלח מהמפרקים. בנוסף, הזעזוע שנוצר לגוף על ידי גלי ההלם, מפעיל יצירה מחודשת של כלי דם, כך הרקמות הפגועות שלא מצליחות להשתקם ולהתרפא מקבלות חמצן באופן מוגבר ועקבי – דבר שמביא לריפוי מוצלח.

בנוסף להזרמת חמצן מחודשת אל הרקמות הפגועות שנוצרה סביבן דלקת, טיפול בגלי הלם מעורר מגוון רחב של תאים נוספים האחראיים על ריפוי עצמי של הגוף. התאים שמתעוררים בעקבות גלי ההלם, הם : תאים אוסטיאובלאסטים (osteoblasts cells) – תאים שגורמים לייצור מחודש של רקמת עצם. תאים פיברובלסטים (fibroblasts cells) – תאים שגורמים לריפוי רקמות על ידי חיבור של רצועות וגידים.

כמו כן, הטיפול מביא לשחרור חומרים המסייעים לצמיחה והתחדשות של הגוף, כגון : vascular endothelial growth factor (VEGF), שהוא פקטור צמיחה מקומי בעל אפקט אנטי בקטריאלי, שבנוסף גם מעורר צמיחת תאי גזע.

 

המלצות ומידע נוסף אודות הטיפול

כפי שהזכרנו קודם – אפקט הטיפול תלוי בעוצמת גלי ההלם ובאיכות המכשיר. יש לא מעט "מרפאות כאב פרטיות", שהן סוג של קליניקות פרטיות, המציעות טיפול בגלי הלם אך מחזיקות במכשיר מיושן שעוצמת גלי ההלם בו אינה מספקת כדי להביא לטיפול אפקטיבי. שימוש בטכנולוגיה מיושנת יגרום לכם לחזור על הטיפול שוב ושוב, ואת התוצאות תרגישו לאחר זמן רב ובתהליך איטי.

מכשיר חדיש לטיפול בכאב כרוני על ידי גלי הלם, עם הטכנולוגיה הכי מתקדמת שיש כיום, ייצור אפקט מהיר של חסימת איתות מערכת העצבים באזור הכואב אל המוח, וברגע שאיתותי הכאב של מערכת העצבים אל המוח יפסיקו – תרגישו שיפור מידי והכאב ייעלם.

 

רגישות לגלי הלם

ניתן לווסת את הטיפול לפי כמה רמות שונות של גלי הלם, ובכך להתאים את עוצמת הטיפול אל המטופל. באופן כללי ניתן לומר שהטיפול אינו כואב, אך מטופלים שממילא כבר סובלים מכאבים באזור המטופל, עלולים לחוש רמות שונות של כאב ולכן ניתן לשלוט באופן מלא ומבוקר על תדירות גלי ההלם והעוצמה שלהם.

במצבים אלו מומלץ להימנע מטיפול באמצעות גלי הלם : אנשים שמקבלים טיפול רפואי עקב גידול ממאיר, כל מי שסובל מהתקפי אפילפסיה, ילדים שטרם מלאו להם 18 שנים, בעלי קוצב לב, אנשים בעלי הפרעות במערכת העצבים.

 

משך זמן הטיפול שנדרש

מאחר והטיפול אפקטיבי מאוד והוא נמצא יעיל ומהיר עבור מטופלים רבים, ברוב המקרים תחושת הכאב שממנה אתם סובלים תיעלם הרבה לפני סיום הטיפול. משך זמן הטיפול שנדרש משתנה ותלוי בגילו של המטופל ובמצבו הרפואי. יש מטופלים שגופם מגיב בצורה מהירה יותר לגלי ההלם, ויש כאלו שמצבם הרפואי מצריך טיפול יותר הדרגתי.

משך הזמן של טיפול אחד בגלי הלם הוא כעשרים דקות. בכל טיפול המטופל מקבל כ – 2,500 פולסים של גלי הלם, ובין טיפול לטיפול צריך להיות מרווח של 14 יום. לאחר סיום הטיפול אין שום צורך בהתאוששות או החלמה – המטופל יכול לחזור לכל ענייניו הרגילים מיד לאחר סיום הטיפול.

אף על פי שההשפעה של טיפול בגלי הלם משתנה בין מטופל למטופל, מומלץ לקבוע סדרת טיפולים למשך 3 חודשים ולאחר מכן לבחון את המשך הטיפול ורמת השפעתו על המטופל. המציאות בשטח קובעת באופן חד משמעי – כמעט כל המטופלים בגלי הלם מגיעים למצב של ריפוי מלא, בין אם זה באופן מהיר ובין אם בהליך הדרגתי.

צור איתנו קשרכתובת:

סניף כפר סבא: רפפורט 3, קניון כפר סבא הירוקה קומה 11
סניף פתח תקווה: מוטה גור 4, מגדל קניון אבנת (הקניון הגדול) קומה 9
סניף חיפה: ההסתדרות 55, קניון סינמול (לב המפרץ) קומה 3

טלפון ראשי:

0733-700-700

 

  • פייסבוק